Leteszi a lantot a Tupperware
Az amerikai cégbíróságon engedélyt kért a hosszabb ideje veszteséges Tupperware a cég eladására, ugyanis a csőd szélén áll.
Az amerikai cégbíróságon engedélyt kért a hosszabb ideje veszteséges Tupperware a cég eladására, ugyanis a csőd szélén áll.
Több, mint 20 évvel az alapítás után, több mint 10 cég felvásárlását követően, valamint három kontinensen tevékenykedve, a BÉT-re- azaz a Budapesti Értéktőzsdére - való 2020as bekerülése után a Gloster tovább terjeszkedik és nincs oka a panaszra.
A cég 2019-ben jött be Magyarországra, élelmiszer rendeléssel és házhoz szállítással foglalkozik. Tevékenységi szegmensében piacvezető, mégis a kezdeti pár évben, '21-ben és '22-ben közel 5 milliárd Forint veszteséggel zárta az évet. Mindez annak ellenére, hogy 2020-ban már 10 milliárd-, 2021-ben 20 milliárd, míg '22-ben már 30 milliárd Forint...
A Ryanairt az Ír Tony és Christopher Ryan, valamint egy üzlettársuk, Liam Lonergan alapították 1984- ben. Napjainkban Európa legforgalmasabb légitársasága.
Fejlett nyugati államokban, mint Svédország és Norvégia, már import- termék a hulladék. Ugyanis a szemét- újrahasznosítás révén jelentős energia -és vegyipari nyersanyag- forráshoz jutnak általa.
Az Aldi még 2021-ben, a COVID- válság idején állította üzembe első elektromos nyerges vontatóját. Azóta közel 150.000 futott kilométer és a megszerzett tapasztalat alapján egyértelműen a e- géppark bővítése mellett döntött a vezetőség.
Jelentős fejlesztéseket vezetett be a Spar Magyarország működésének több területén.
Eladó egy magyar startup sikerstory, a 2014-ben alapult Foxpost. Jelenlegi tulajdonosai, a Wallis Asset Management és a Trueway tőkealapok úgy döntöttek, értékesítik a mostanra nagy népszerűségnek örvendő hazai csomagküldő vállalatot.
Magyarországon a Libri és a Magyar Telekom is tesztelte egy illetve másfél év erejéig a 4 napos, azonos munka terhelésű és megegyező bérezettségű munka beosztást. 2024 első félévében zárták le a tesztidőszakot és a tapasztalatok birtokában felhagynak ezzel, és más irányokba próbálkoznak a munkahelyi hatékonyság és a kielégítő magánélet...
A Világgazdaság idézi a Bloomberg egy cikkét, melyben a temetkezési cégek egyre növekvő forgalmára mutatnak rá. A mögöttes ok nem más, mint az elöregedő társadalom szerte a nyugati világban, Észak- Amerika és Európa szerte, de a probléma alól nem kivétel Japán sem.