A képzések megtartó ereje
A Világgazdaság egy cikke beszámol a hazai nagyvállalatok és Kkv-k területén 30 éves oktatási, felnőtt képzési tapasztalattal rendelkező Dft- Hungária vezérigazgatójával készült cikkben az új lehetőségekről.
Mire való a munkaerő képzése, fejlesztése? Mennyire jellemző Magyarországon?
A munkavállalók képzése felkészíti őket a változó feladatokra, szélesíti a kompetencia körüket, de segítség lehet a személyes kapcsolati akadályok leküzdésében is. Az ilyen munkáltató által szervezett tréningek kitérhetnek:
-csapatépítő,
-kommunikációs,
-konfliktuskezelés,
-önismeret,
-ügyfélkapcsolat,
-időgazdálkodás,
-kulcsképesség fejlesztés,
-motivációs,
- és stresszkezelés
területek valamelyikére, közülük néhányra. Ezen képzések hatására mindenek előtt a résztvevők fontosnak érzik magukat a pozíciójukban, így komoly munkaerő megtartó tényező lehet a cégnél.
A képzések elsősorban a nagyvállalati szektorban gyakoriak, de a kkv-k is egyre nyitottabbak már, miközben a szakterület tekintetében nagy a szórás; a kommunikáció, marketing, hulladékgazdálkodás vagy épp az egészségügy is indíthat ilyet, írja a Világgazdaság.
Érdemes kitérni a képzésekre egy másik nézőpontból is. Az önfejlesztés, az iskola utáni tanfolyamok, az önszorgalomból vállalt képesség fejlesztés ugyanakkor komoly előnyhöz juttathatja a munkavállalókat. Milyen előnyökhöz? Például felvételnél jelenthet előnyt a plusz tudás, vagy a munkahelyen jöhet jól például idegen nyelv ismeret, vagy táblázat- kezelői tudás, vagy sorolhatnánk a lehetőségeket. Mindezek a személyes siker mellett előléptetést, vagy akár fizetésemelést is hozhat.

Ezekre az időt és törekvést személyes szabadidőnkből kell eleinte ráfordítani, de középtávon már jelentkeznek a pozitív hatásai. A tudás forrása pedig számtalan lehet: könyvek, youtube vagy akár a Tudástárklub is.