Federal Reserve System. Az abszolút hatalom teljesen romlottá tesz!

A gond az, hogy 1864 óta adósság alapú bankrendszer van náluk, ahogyan azóta vagy azt megelőzően is szerte a világon. A nemzeti fizetőeszköz a kormány adósságán alapszik. A rendszer része, hogy az adósságot nem lehet csökkenteni, visszafizetni a pénzkínálat csökkenése nélkül. Tehát a problémát nem az adósság mértéke körüli vitákkal lehet megoldani, hanem a bankrendszer reformjával.
Beszéljünk most a FED- ről, Amerika központi bankjáról, aminek neve Szövetségi Takarék Bank magyarra fordítva. De vajon ez a jegybankként működő entitás mennyire áll a kormány irányítása alatt? Ahogyan jobban megvizsgáljuk, láthatjuk hogy a FED magánkézben van. Részvényesei hipergazdag pénzemberek, bankárok és üzletemberek, akik az USA jegybankját kizárólag a saját profitjuk növelése érdekében működtetik, miközben tevékenységük teljesen szembe megy a nagyközönség érdekeivel. Tehát nem nevezhető Szövetséginek, ez csupán egy megtévesztés, ami az állampolgárokat abba az illúzióba ringatja, hogy kormányuk által kézben tarthatják pénzrendszerüket. A második szó a Takarék. Ez szintén humbug, ugyanis a saját maga által kibocsátott adósság pénzen kívül- amit egy gombnyomással teremt- semmije sincs. Tehát nincsen általánosan elfogadott fizetőeszköze az általa kibocsátott bankjegyek fedezetére. Tehát a legkevésbé sem kormányzati szerv, amit a helyi telefonkönyvek is bizonyítottak azáltal, hogy az egyes városok kék -kormányzati- lapjai helyett az általános fehér - üzleti- oldalon szerepel olyan más magáncégekkel, mint például a FedEX ( szállítmányozás). De még ennél is egyértelműbb az, hogy elmúlt évtizedekben a bírósági ítéletek során a FED-re folyamatosan mint magán cégre hivatkoztak.
Erre a magán vállalkozásra, ami kezében tartja az Államok teljes pénzügyi rendszerét, egyetlen kormányzati szerv sem lehet tényleges befolyással, még a Kongresszus sem. A kongresszusi képviselők vagy teljesen vakok a rendszer működését illetően, vagy egészen egyszerűen félnek kinyitni a szájukat. A FED 1913-as megalapítása óta mindössze egy pár őszinte és bátor képviselő akadt, aki fel merte emelni a szavát és nyíltan beszélt a "jegybank" alantas céljairól és tevékenykedéséről. Ilyen volt Charles Lindbergh, az Atlanti óceánt először átrepülő Ken Lindbergh apja. Ő így nyilatkozott: - ...Pénzrendszerünk a Szövetségi Takarékbank kormányzó tanácsának kezébe került. Ez a tanács egy magáncég vezető testülete és tisztán önös, nyerészkedő célokat tartanak szem előtt, míg az állampolgárokat egyszerűen kirabolják...
Míg Louis T. McFadden, a Bank és Valuta bizottság korábbi elnöke szerint a FED igazgató tanácsa a legkorruptabb szervezet az addig ismeretes világban, ami nyomorba döntötte az Egyesült Államok polgárait, míg a kormányt csődbe juttatta. Barry Goldwater szenátor is kritizálta Amerika jegybankját, kijelentve hogy a közemberek semmit sem tudnak a FED-ről valójában, aminek könyvelési dokumentumaihoz senkinek sincsen hozzáférése, a Kongresszus pedig teljesen tehetetlen vele szemben. Mit sem szólva akkor a mindenkori kormányról, ami egyre inkább eladósodott felé és úgy cselekszik, ahogyan az diktálja... Larry Bates közgazdász szerint a FED noha sohasem volt a szövetségi kormány része, valójában felette áll az elnöknek, a Kongresszusnak és a bíróságoknak is. Igazság szerint a FED dönti el, mennyi törlesztést fizet egy átlagpolgár a kocsija-, a háza - után, hogy mekkora egyéb költségei lesznek. Ráhatása van még a foglalkoztatók, a munkahelyek tevékenységére is. Mindezeket szabályozni képes közvetlenül vagy közvetve az általa kibocsátott pénz mennyiségével és a jegybanki alapkamat- rátával. Képes irányítani az inflációt és a teljes pénzforgalmat.
A Federal Reserve System az Egyesült Államok kormányának legnagyobb hitelezője és ahogyan a mondás tartja: " az adós a hitelező szolgája! " Mióta az USA Alkotmánya hatályba lépett, a bankszektor mögött álló pénzemberek folyton azon munkálkodtak, áskálódtak hogy a pénzkibocsátás az ő kizárólagos joguk lehessen. Amerika rövid történelme során ez a jog több alkalommal is oda- vissza került a Kongresszus és a magán pénz birodalom között. De miért olyan fontos a pénznyomtatás joga?
A pénz egy árucikk, amire mindenkinek szüksége van, egyre nagyobb rá a kereslet és soha nincsen belőle elég. Tegyük fel, ha valaki megkaparintja a pénzkibocsátás jogát, óriási gazdasági és politikai előnyökhöz juthat. James Madison, az Alkotmány fő szerzője szerint a világ történelme során ezek a pénzemberek, " pénzváltók " bevetették a visszaélés, az intrika, a csalás és az erőszak minden formáját, csakhogy megtarthassák hatalmukat a kormányok fölött a pénzkibocsátás által... Nem riadtak vissza háborúk szításától, gazdasági válságok mesterséges létrehozásától sem. Jórészt ez húzódott meg Európa elmúlt 1000 éves történései mögött ugyanúgy, ahogyan az Újvilág gyermeki életkorú demokráciájában is. Ugyanakkor az, hogy ez rejtve marad korunk emberének szeme elől, azért van mert az I. Világháborúig a pénzhatalom felvásárolta a nemzeti sajtót és a könyvkiadó vállalatokat szerte Amerikában. Így napjainkban senki sem tudja azt, hogy 1764 óta Amerikában többször "cserélt gazdát" a pénzkibocsátás joga, és azt sem hogy a FED adósság halmozó tevékenységével tönkre teszi az USA gazdaságát és az átlag polgárokat.
Folytatódik...