Növekvő munkahelyi stressz
A Világgazdaság egy cikke tárgyalja a munkahelyi stressz és kiégés jelenségét. Sajnos napjainkban egyre gyakoribb ez a jelenség, melynek fizikai és mentális tünetei is vannak.
A cikk kifejti, hogy ezzel a problémával a gazdaságilag fejlett nyugati társadalmak (USA, Kanada, Európa) mellett Kína is egyre inkább szembesül. A WHO, Egészségügyi Világszervezet kutatásai alapján a stressz oka az elvárások növekedésében és a személyekhez nem passzoló munkatevékenységben keresendő. Bővebben problémát okozhat a munkahelyi kapcsolatrendszer, a túl sok munkaóra, a túlterhelés, az alacsony bérezés és a feladathoz viszonyított túlképzettség is, tehát valaki nem érzi magáénak a munkáját. Ezeken kívül a magánélet és a hivatalban eltöltött idő aránytalan különbsége is probléma, valamint az otthonról a munkába, illetve a munkából hazavitt problémák nem helyén kezelése.

Világszerte éves szinten közel 50Milliárd dollárt költenek a munkahelyek stresszkezelésre, főleg abból a praktikus okból, hogy a munkavállalók nem képesek kielégítő teljesítményt nyújtani a belső/ külső feszültségek miatt. Egyes próbálkozások, egyes kutatások bemutatják lehetőségként a munkavállalók képzési támogatását. Erre időt biztosítanak és sokszor anyagi keretet is. Továbbá a közvetlen vezetők- akik rendszeres kapcsolatban állnak a munkavállalókkal,- személyes és emberközpontú vezetési stílusára is nagyobb hangsúlyt fektetnek. Ezzel együtt jár a nagyobb bizalom, loyalitás és a munkahelyi kapcsolati kultúra gazdagodása.
Mindezekkel sajnos együtt jár, hogy sok munkahely képtelen minden munkakörbe megfelelő beosztottat alkalmazni a kevés jelentkező miatt. Korunkban az a tendencia uralkodik, hogy a tőke érdeke a megtérülés; ennek a szempontnak pedig aláveti az olyan emberi szempontokat, mint a kielégítő munkahelyi kapcsolatok, a mindenkinek megfelelő elvárások és emellé elegendő bérezés egyensúlya.